Mini Biography
| Name | Alundra Blayze |
|---|---|
| Date of Birth | February 09, 1964 |
| Profession | Wrestler |
| Net Worth | $5 M |
On the night of Dec. 18, 1995, Alundra Blayze walked onto the set of WCWs Nitro with her WWE Womens Championship in hand and proceeded to dump the title into a garbage can on live television. At a time when WCW had the advantage over WWE in the storied Monday Night War, the incident was a cannonball through the front gates of Mr. McMahons crumbling empire. Not only had another one of his competitors aligned themselves with the competition, but a WWE title had been publically disgraced. Want to more about her? In this article, we covered Alundra Blayze's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Alundra Blayze.
Table of Contents (Quick Links)
Alundra Blayze Biography
Do you wanna know Alundra Blayze's full Biodata? Alundra Blayze also known as Debrah Anne Miceli, Alundra Blayze, Madusa, Madusa Miceli is a Wrestler. She was born in Milan, Lombardy, Italy on February 09, 1964. She is 59 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Alundra Blayze |
|---|---|
| Nickname | Debrah Anne Miceli, Alundra Blayze, Madusa, Madusa Miceli |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 9-Feb-1964 |
| Age in 2024 | 59 |
| Birth Place | Milan, Lombardy, Italy |
| Country | Italy |
| Nationality | Italian |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 68 KG |
| Profession | Wrestler |
Alundra Blayze Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Alundra Blayze? What is the income source of Alundra Blayze? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Alundra Blayze?As of 2024, the current net worth of Alundra Blayze is $5 M.
Alundra Blayze Age, and Birthday Info 2024
Alundra Blayze's Birthday Countdown
Alundra Blayze's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Alundra Blayze? In this section, we will talk about Alundra Blayze's age, and birthday-related info. Alundra Blayze's actual age is 59, and birthday is on 9-Feb-1964. When is Alundra Blayze's next birthday? The next birthday of Alundra Blayze is on 09 February, 2024.
| Birthday | 9-Feb-1964 |
|---|---|
| Name of the Day | Sunday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 09 February, 2024 |
| Age in 2024 | 59 years |
| Place of Birth | Milan, Lombardy, Italy |
| Country of Birth | Italy |
Alundra Blayze's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Alundra Blayze? The physical condition of Alundra Blayze is good. How tall is Alundra Blayze? Want to know Alundra Blayze's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 68.
- Alundra Blayze's Height: 1.78 m.
- Alundra Blayze's Weight: 68 Kilograms
In the below table, you will find the height of Alundra Blayze in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 149.94 lbs |
| In KG: 68 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Alundra Blayze Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Alundra Blayze is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Alundra Blayze? In this section, we will talk about Alundra Blayze's personal life, life story. As you are curious to know about Alundra Blayze. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Eddie Gilbert ​ ​ |
| Marriage Date | (m. 1990; div. 1990)​ Ken Blackman ​ ​ |
| Children |
Alundra Blayze Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Alundra Blayze? In this table, we added the education information of Alundra Blayze. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Alundra Blayze. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Alundra Blayze
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Alundra Blayze.
- What is the Net Worth of Alundra Blayze?
The Net Worth of Alundra Blayze is $5 M.
- What is the Height of Alundra Blayze?
The height of Alundra Blayze is 1.78.
- Where is the birthplace of Alundra Blayze?
The birthplace of Alundra Blayze is Milan, Lombardy, Italy.
- What is the Date of Birth of Alundra Blayze?
The birthday of Alundra Blayze is on 9-Feb-1964.
- Is Alundra Blayze Married?
The marital status of Alundra Blayze is: Married
Conclusion
So that's all we have about Alundra Blayze's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Alundra Blayze. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Alundra Blayze's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Alundra Blayze. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.