Mini Biography
| Name | Jeffrey Sprecher |
|---|---|
| Date of Birth | February 23, 1955 |
| Profession | |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jeffrey Sprecher is a who was born on February 23, 1955 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Jeffrey Sprecher's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Jeffrey Sprecher Biography
Do you wanna know Jeffrey Sprecher's full Biodata? Jeffrey Sprecher is a . He was born in Madison on February 23, 1955. He is 68 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jeffrey Sprecher |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 23-Feb-1955 |
| Age in 2024 | 68 |
| Birth Place | Madison |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.7 m |
| Weight | 83 KG |
| Profession |
Jeffrey Sprecher Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jeffrey Sprecher? What is the income source of Jeffrey Sprecher? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jeffrey Sprecher?As of 2024, the current net worth of Jeffrey Sprecher is $1.5 Million.
Jeffrey Sprecher Age, and Birthday Info 2024
Jeffrey Sprecher's Birthday Countdown
Jeffrey Sprecher's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jeffrey Sprecher? In this section, we will talk about Jeffrey Sprecher's age, and birthday-related info. Jeffrey Sprecher's actual age is 68, and birthday is on 23-Feb-1955. When is Jeffrey Sprecher's next birthday? The next birthday of Jeffrey Sprecher is on 23 February, 2024.
| Birthday | 23-Feb-1955 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Pisces |
| Next Birthday | 23 February, 2024 |
| Age in 2024 | 68 years |
| Place of Birth | Madison |
| Country of Birth | United States |
Jeffrey Sprecher's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jeffrey Sprecher? The physical condition of Jeffrey Sprecher is good. How tall is Jeffrey Sprecher? Want to know Jeffrey Sprecher's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.7 m., and weight is 83.
- Jeffrey Sprecher's Height: 1.7 m.
- Jeffrey Sprecher's Weight: 83 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jeffrey Sprecher in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.7 m. | |
| Weight | In Pound: 183.02 lbs |
| In KG: 83 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jeffrey Sprecher Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jeffrey Sprecher is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Jeffrey Sprecher? In this section, we will talk about Jeffrey Sprecher's personal life, life story. As you are curious to know about Jeffrey Sprecher. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Kelly Loeffler |
| Marriage Date | |
| Children |
Jeffrey Sprecher Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jeffrey Sprecher? In this table, we added the education information of Jeffrey Sprecher. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jeffrey Sprecher. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jeffrey Sprecher
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jeffrey Sprecher.
- What is the Net Worth of Jeffrey Sprecher?
The Net Worth of Jeffrey Sprecher is $1.5 Million.
- What is the Height of Jeffrey Sprecher?
The height of Jeffrey Sprecher is 1.7.
- Where is the birthplace of Jeffrey Sprecher?
The birthplace of Jeffrey Sprecher is Madison.
- What is the Date of Birth of Jeffrey Sprecher?
The birthday of Jeffrey Sprecher is on 23-Feb-1955.
- Is Jeffrey Sprecher Married?
The marital status of Jeffrey Sprecher is: Married
Conclusion
So that's all we have about Jeffrey Sprecher's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jeffrey Sprecher. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jeffrey Sprecher's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jeffrey Sprecher. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.