Mini Biography
| Name | Lara Gut-Behrami |
|---|---|
| Date of Birth | April 27, 1991 |
| Profession | Skier |
| Net Worth | $1.5 Million |
Lara Gut-Behrami is a Skier who was born on April 27, 1991 in Switzerland. Want to more about her? In this article, we covered Lara Gut-Behrami's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Lara Gut-Behrami.
Table of Contents (Quick Links)
Lara Gut-Behrami Biography
Do you wanna know Lara Gut-Behrami's full Biodata? Lara Gut-Behrami is a Skier. She was born in Sorengo on April 27, 1991. She is 32 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Lara Gut-Behrami |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 27-Apr-1991 |
| Age in 2024 | 32 |
| Birth Place | Sorengo |
| Country | Switzerland |
| Nationality | Swiss |
| Height | 1.6 m |
| Weight | 58 KG |
| Profession | Skier |
Lara Gut-Behrami Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Lara Gut-Behrami? What is the income source of Lara Gut-Behrami? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Lara Gut-Behrami?As of 2024, the current net worth of Lara Gut-Behrami is $1.5 Million.
Lara Gut-Behrami Age, and Birthday Info 2024
Lara Gut-Behrami's Birthday Countdown
Lara Gut-Behrami's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Lara Gut-Behrami? In this section, we will talk about Lara Gut-Behrami's age, and birthday-related info. Lara Gut-Behrami's actual age is 32, and birthday is on 27-Apr-1991. When is Lara Gut-Behrami's next birthday? The next birthday of Lara Gut-Behrami is on 27 April, 2024.
| Birthday | 27-Apr-1991 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 27 April, 2024 |
| Age in 2024 | 32 years |
| Place of Birth | Sorengo |
| Country of Birth | Switzerland |
Lara Gut-Behrami's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Lara Gut-Behrami? The physical condition of Lara Gut-Behrami is good. How tall is Lara Gut-Behrami? Want to know Lara Gut-Behrami's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.6 m., and weight is 58.
- Lara Gut-Behrami's Height: 1.6 m.
- Lara Gut-Behrami's Weight: 58 Kilograms
In the below table, you will find the height of Lara Gut-Behrami in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.6 m. | |
| Weight | In Pound: 127.89 lbs |
| In KG: 58 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Lara Gut-Behrami Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Lara Gut-Behrami is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Lara Gut-Behrami? In this section, we will talk about Lara Gut-Behrami's personal life, life story. As you are curious to know about Lara Gut-Behrami. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Valon Behrami |
| Marriage Date | |
| Children |
Lara Gut-Behrami Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Lara Gut-Behrami? In this table, we added the education information of Lara Gut-Behrami. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Lara Gut-Behrami. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Lara Gut-Behrami
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Lara Gut-Behrami.
- What is the Net Worth of Lara Gut-Behrami?
The Net Worth of Lara Gut-Behrami is $1.5 Million.
- What is the Height of Lara Gut-Behrami?
The height of Lara Gut-Behrami is 1.6.
- Where is the birthplace of Lara Gut-Behrami?
The birthplace of Lara Gut-Behrami is Sorengo.
- What is the Date of Birth of Lara Gut-Behrami?
The birthday of Lara Gut-Behrami is on 27-Apr-1991.
- Is Lara Gut-Behrami Married?
The marital status of Lara Gut-Behrami is: Married
Conclusion
So that's all we have about Lara Gut-Behrami's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Lara Gut-Behrami. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Lara Gut-Behrami's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Lara Gut-Behrami. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.