Mini Biography
| Name | Mariusz Jop |
|---|---|
| Date of Birth | August 03, 1978 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Mariusz Jop is a famous Football Player. He was born in Ostrowiec, Poland on August 03, 1978. You might be interested to know more about Mariusz Jop. So, in this article, we discussed all information about Mariusz Jop's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Mariusz Jop.
Table of Contents (Quick Links)
Mariusz Jop Biography
Do you wanna know Mariusz Jop's full Biodata? Mariusz Jop is a Football Player. He was born in Ostrowiec on August 03, 1978. He is 45 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Mariusz Jop |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 3-Aug-1978 |
| Age in 2024 | 45 |
| Birth Place | Ostrowiec |
| Country | Poland |
| Nationality | Polish |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 81 KG |
| Profession | Football Player |
Mariusz Jop Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Mariusz Jop? What is the income source of Mariusz Jop? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Mariusz Jop?As of 2024, the current net worth of Mariusz Jop is $1.5 Million.
Mariusz Jop Age, and Birthday Info 2024
Mariusz Jop's Birthday Countdown
Mariusz Jop's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Mariusz Jop? In this section, we will talk about Mariusz Jop's age, and birthday-related info. Mariusz Jop's actual age is 45, and birthday is on 3-Aug-1978. When is Mariusz Jop's next birthday? The next birthday of Mariusz Jop is on 03 August, 2024.
| Birthday | 3-Aug-1978 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 03 August, 2024 |
| Age in 2024 | 45 years |
| Place of Birth | Ostrowiec |
| Country of Birth | Poland |
Mariusz Jop's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Mariusz Jop? The physical condition of Mariusz Jop is good. How tall is Mariusz Jop? Want to know Mariusz Jop's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 81.
- Mariusz Jop's Height: 1.88 m.
- Mariusz Jop's Weight: 81 Kilograms
In the below table, you will find the height of Mariusz Jop in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 178.61 lbs |
| In KG: 81 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Mariusz Jop Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Mariusz Jop is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Mariusz Jop? In this section, we will talk about Mariusz Jop's personal life, life story. As you are curious to know about Mariusz Jop. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Mariusz Jop Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Mariusz Jop? In this table, we added the education information of Mariusz Jop. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Mariusz Jop. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Mariusz Jop
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Mariusz Jop.
- What is the Net Worth of Mariusz Jop?
The Net Worth of Mariusz Jop is $1.5 Million.
- What is the Height of Mariusz Jop?
The height of Mariusz Jop is 1.88.
- Where is the birthplace of Mariusz Jop?
The birthplace of Mariusz Jop is Ostrowiec.
- What is the Date of Birth of Mariusz Jop?
The birthday of Mariusz Jop is on 3-Aug-1978.
- Is Mariusz Jop Married?
The marital status of Mariusz Jop is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Mariusz Jop's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Mariusz Jop. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Mariusz Jop's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Mariusz Jop. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.