Mini Biography
| Name | Syd Kitson |
|---|---|
| Date of Birth | September 27, 1958 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Syd Kitson is a Football Player. He was born in Orange on September 27, 1958. You might be interested to know more about Syd Kitson. So, in this article, we discussed all information about Syd Kitson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Syd Kitson.
Table of Contents (Quick Links)
Syd Kitson Biography
Do you wanna know Syd Kitson's full Biodata? Syd Kitson is a Football Player. He was born in Orange on September 27, 1958. He is 65 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Syd Kitson |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 27-Sep-1958 |
| Age in 2024 | 65 |
| Birth Place | Orange |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.93 m |
| Weight | 117 KG |
| Profession | Football Player |
Syd Kitson Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Syd Kitson? What is the income source of Syd Kitson? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Syd Kitson?As of 2024, the current net worth of Syd Kitson is $1.5 Million.
Syd Kitson Age, and Birthday Info 2024
Syd Kitson's Birthday Countdown
Syd Kitson's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Syd Kitson? In this section, we will talk about Syd Kitson's age, and birthday-related info. Syd Kitson's actual age is 65, and birthday is on 27-Sep-1958. When is Syd Kitson's next birthday? The next birthday of Syd Kitson is on 27 September, 2024.
| Birthday | 27-Sep-1958 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Libra |
| Next Birthday | 27 September, 2024 |
| Age in 2024 | 65 years |
| Place of Birth | Orange |
| Country of Birth | United States |
Syd Kitson's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Syd Kitson? The physical condition of Syd Kitson is good. How tall is Syd Kitson? Want to know Syd Kitson's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.93 m., and weight is 117.
- Syd Kitson's Height: 1.93 m.
- Syd Kitson's Weight: 117 Kilograms
In the below table, you will find the height of Syd Kitson in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'4" |
|---|---|
| In Meters: 1.93 m. | |
| Weight | In Pound: 257.99 lbs |
| In KG: 117 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Syd Kitson Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Syd Kitson is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Syd Kitson? In this section, we will talk about Syd Kitson's personal life, life story. As you are curious to know about Syd Kitson. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Syd Kitson Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Syd Kitson? In this table, we added the education information of Syd Kitson. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Syd Kitson. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Syd Kitson
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Syd Kitson.
- What is the Net Worth of Syd Kitson?
The Net Worth of Syd Kitson is $1.5 Million.
- What is the Height of Syd Kitson?
The height of Syd Kitson is 1.93.
- Where is the birthplace of Syd Kitson?
The birthplace of Syd Kitson is Orange.
- What is the Date of Birth of Syd Kitson?
The birthday of Syd Kitson is on 27-Sep-1958.
- Is Syd Kitson Married?
The marital status of Syd Kitson is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Syd Kitson's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Syd Kitson. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Syd Kitson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Syd Kitson. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.