Mini Biography
| Name | Vinny Ciurciu |
|---|---|
| Date of Birth | May 02, 1980 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Vinny Ciurciu is a Football Player who was born on May 02, 1980 in United States. You might be interested to know more about Vinny Ciurciu. So, in this article, we discussed all information about Vinny Ciurciu's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Vinny Ciurciu.
Table of Contents (Quick Links)
Vinny Ciurciu Biography
Do you wanna know Vinny Ciurciu's full Biodata? Vinny Ciurciu is a Football Player. He was born in Hackensack on May 02, 1980. He is 43 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Vinny Ciurciu |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 2-May-1980 |
| Age in 2024 | 43 |
| Birth Place | Hackensack |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 106 KG |
| Profession | Football Player |
Vinny Ciurciu Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Vinny Ciurciu? What is the income source of Vinny Ciurciu? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Vinny Ciurciu?As of 2024, the current net worth of Vinny Ciurciu is $1.5 Million.
Vinny Ciurciu Age, and Birthday Info 2024
Vinny Ciurciu's Birthday Countdown
Vinny Ciurciu's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Vinny Ciurciu? In this section, we will talk about Vinny Ciurciu's age, and birthday-related info. Vinny Ciurciu's actual age is 43, and birthday is on 2-May-1980. When is Vinny Ciurciu's next birthday? The next birthday of Vinny Ciurciu is on 02 May, 2024.
| Birthday | 2-May-1980 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 02 May, 2024 |
| Age in 2024 | 43 years |
| Place of Birth | Hackensack |
| Country of Birth | United States |
Vinny Ciurciu's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Vinny Ciurciu? The physical condition of Vinny Ciurciu is good. How tall is Vinny Ciurciu? Want to know Vinny Ciurciu's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 106.
- Vinny Ciurciu's Height: 1.83 m.
- Vinny Ciurciu's Weight: 106 Kilograms
In the below table, you will find the height of Vinny Ciurciu in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 233.73 lbs |
| In KG: 106 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Vinny Ciurciu Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Vinny Ciurciu is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Vinny Ciurciu? In this section, we will talk about Vinny Ciurciu's personal life, life story. As you are curious to know about Vinny Ciurciu. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Vinny Ciurciu Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Vinny Ciurciu? In this table, we added the education information of Vinny Ciurciu. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Vinny Ciurciu. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Vinny Ciurciu
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Vinny Ciurciu.
- What is the Net Worth of Vinny Ciurciu?
The Net Worth of Vinny Ciurciu is $1.5 Million.
- What is the Height of Vinny Ciurciu?
The height of Vinny Ciurciu is 1.83.
- Where is the birthplace of Vinny Ciurciu?
The birthplace of Vinny Ciurciu is Hackensack.
- What is the Date of Birth of Vinny Ciurciu?
The birthday of Vinny Ciurciu is on 2-May-1980.
- Is Vinny Ciurciu Married?
The marital status of Vinny Ciurciu is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Vinny Ciurciu's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Vinny Ciurciu. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Vinny Ciurciu's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Vinny Ciurciu. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.