Mini Biography
| Name | Xavier Woods |
|---|---|
| Date of Birth | September 04, 1986 |
| Profession | Wrestler |
| Net Worth | $5 M |
Its a New Day, yes it is! And, without a doubt, Xavier Woods is a huge part of it. A dynamic Superstar with plenty of brains he's currently earning his Ph.D. in educational psychology in addition to his two bachelor's degrees in psychology and philosophy and a master's in psychology Woods is far more intelligent than his off-key trombone bleating may let on. He's damn good in the ring, too,snatching multiple WWE Tag Team Championships alongside his New Day crew of Big E and Kofi Kingston. You might be interested to know more about Xavier Woods. So, in this article, we discussed all information about Xavier Woods's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Xavier Woods.
Table of Contents (Quick Links)
Xavier Woods Biography
Do you wanna know Xavier Woods's full Biodata? Xavier Woods also known as Austin Watson, Austin Creed, Consequences Creed, Rasheed Lucius Creed, King Woods, Xavier Woods is a Wrestler. He was born in Atlanta on September 04, 1986. He is 37 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Xavier Woods |
|---|---|
| Nickname | Austin Watson, Austin Creed, Consequences Creed, Rasheed Lucius Creed, King Woods, Xavier Woods |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 4-Sep-1986 |
| Age in 2024 | 37 |
| Birth Place | Atlanta |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 93 KG |
| Profession | Wrestler |
Xavier Woods Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Xavier Woods? What is the income source of Xavier Woods? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Xavier Woods?As of 2024, the current net worth of Xavier Woods is $5 M.
Xavier Woods Age, and Birthday Info 2024
Xavier Woods's Birthday Countdown
Xavier Woods's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Xavier Woods? In this section, we will talk about Xavier Woods's age, and birthday-related info. Xavier Woods's actual age is 37, and birthday is on 4-Sep-1986. When is Xavier Woods's next birthday? The next birthday of Xavier Woods is on 04 September, 2024.
| Birthday | 4-Sep-1986 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 04 September, 2024 |
| Age in 2024 | 37 years |
| Place of Birth | Atlanta |
| Country of Birth | United States |
Xavier Woods's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Xavier Woods? The physical condition of Xavier Woods is good. How tall is Xavier Woods? Want to know Xavier Woods's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 93.
- Xavier Woods's Height: 1.8 m.
- Xavier Woods's Weight: 93 Kilograms
In the below table, you will find the height of Xavier Woods in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 205.06 lbs |
| In KG: 93 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Xavier Woods Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Xavier Woods is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Xavier Woods? In this section, we will talk about Xavier Woods's personal life, life story. As you are curious to know about Xavier Woods. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Jess Watson ​ |
| Marriage Date | (m. 2015)​ |
| Children | 1 |
Xavier Woods Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Xavier Woods? In this table, we added the education information of Xavier Woods. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Xavier Woods. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Xavier Woods
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Xavier Woods.
- What is the Net Worth of Xavier Woods?
The Net Worth of Xavier Woods is $5 M.
- What is the Height of Xavier Woods?
The height of Xavier Woods is 1.8.
- Where is the birthplace of Xavier Woods?
The birthplace of Xavier Woods is Atlanta.
- What is the Date of Birth of Xavier Woods?
The birthday of Xavier Woods is on 4-Sep-1986.
- Is Xavier Woods Married?
The marital status of Xavier Woods is: Married
Conclusion
So that's all we have about Xavier Woods's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Xavier Woods. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Xavier Woods's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Xavier Woods. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.